На врв 10 Роденден Shayari, Нов Роденден Shayari 2016

Проверете неверојатна колекција Shayari.

 • ААП овој phool да gulshan Мојата jo Nahin khilte,
  Par АО ЈП aasmaan farishte BHI fakr хаи на сајтот,
  ААП Ки zindagi на пријател себе Zyad kimti Hain,
  Janam DIN ААП hamesha hi-ју mnaye hanste hanste.
  Janamdin Мубарак
 • Мирисна животот твој мирис на цвеќиња,
  Вметнување на жици од сјајот на вашиот живот,
  Возраст како сонцето,
  Запомни дека секогаш светот,
  Можете роденден Mahfail реченици имаат такви,
  Добар ден дојдоа Hzar пати во вашиот живот,
  и ние “среќен Роденден” Вели дека во секое време…
 • Излеваш tu Хаи Mera Харе Nyara
  Вие Среќен роденден Вашето патување
  Јас не Nzr тебе
  Никогаш не тажно лице што е вашиот Bada симпатична..
 • За жал срце да се толку погодени од Awaz, Ние треба да се сеќаваат на нив и да ги споделите со вести !
 • Хо Пури khwahish Музика љубовница на зачини Aapki,
  Jo милја khushiyon Jahan aapko,
  Удар агар ААП краста aasma Ка EK Тара,
  Да bhagwan деде sara aasma aapko.

  *Среќен Ден на раѓање *

 • Aasman дека bulndiyo par Наам Хо Шапка,
  Месечината, за да биде место на валкани,
  Ние живееме во мал свет,
  Да го изговара Kudaa сите, каде што вашиот.
 • Хар RAH вашиот Асан,
  Хар RAH или вашиот khushiya,
  Хар DIN khubsoorat Хо,
  Aisa hi Хо сиромашните jivan,
  Yahi har DIN Мери ДУА Хо,
  Aisa hi tumhara har janamdin Хо!!!
 • Дојде Subh пали Лече,
  Како блесне нов зрак на обновена енергија,
  Пламенот на верата секогаш Jlke,
  Волја, отстапи место на темнината Banke
  среќен Birtday
 • Ако не се сеќавам на вашиот роденден можете,
  Чешката продолжи Yuhi Hardin мобилни вашето сандаче,
  Никогаш нема да заборавам роденденот на вашата љубов,
  Chahe woh Хо Камера akhiri DIN,
  Вие Zrur мојот msg. ќе,
  Воскреснатиот да се пишува “Среќен вашиот Jmdin”.
 • Not'll Gila, не можам да се жалат,

  Вие можете безбедно да keep'll само се молам…

Погоре е сите најнови Роденден Shayari, Нов Роденден Shayari 2016